Aorus X5

Aorus X5

Aorus – X5 przedstawiony został na tegorocznych targach Computex 2015, które odbyły się w Tajwanie. Aorus został zaprezentowany jako najwydajniejszy model laptopa z wszystkich 15-calowych konkurentów. Znamy również jego specyfikację i chcielibyśmy się nią z wami podzielić. Na pewno zainteresuje ona szczególnie graczy oraz grafików komputerowych.

Przedstawiony powyżej laptop wyposażono w 15,6 – calowy ekran IPS pozwalający wyświetlać obrazy w rozdzielczości 3K, tj. 2880 x 1620. Ciekawym rozwiązaniem, którym może pochwalić się tutaj producent jest również technologia Nvidia G-Sync, która zapobiega zacinaniu czy też rozrywaniu obrazu. Wykorzystanie tej technologii pozwala na płynne wyświetlanie obrazu w rozdzielczości najwyższej dla tego modelu. Użytkownik Aorusa spotka w nim procesor Intel Core i7-5750HQ z generacji Broadwell oraz aż dwie karty graficzne Nvidia GeForce GTX 965M połączone w trybie SLI (rozwiązanie te gwarantuje wydajność o 20% wyższą względem pojedynczej karty GTX 980M.

Dodatkowo sprzęt wyposażony został w 16 GB pamięci DDR3L RAM oraz… trzy dyski SSD połączone w macierz RAID 0. Szczególną uwagę przyciąga również sprzętowe wsparcie dla strumieniowania gier komputerowych. Nie możemy również zapomnieć o chłodzeniu takiego potwora. Otwory wentylacyjne znajdują się odpowiednio po bokach tylnej części obudowy. Laptop ma 22,9 mm grubości i waży tylko 2,5 kg.

Aorus X5 może zrobić spory zamęt wśród sprzętu przenośnego dedykowanego zarówno graczom jak i zwykłym użytkownikom. Po specyfikacji sprzętowej widzimy, że wydajność całego sprzętu może być naprawdę bardzo wysoka i na pewno przeskoczy większość laptopów 15-calowych konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *