Produkty AdSense – co to jest?


Co to są produkty AdSense?

Program Google AdSense pozwala zarabiać na wszystkich rodzajach treści online. Niezależnie od tego, czy masz witrynę z treściami, aplikację mobilną, witrynę z grami lub hosting wideo – możesz zarabiać na wszystkim dzięki AdSense. Wcześniej Google miał osobną usługę dla telefonów komórkowych. Jednak Google zrezygnował później z AdSense dla komórek, ponieważ można używać elastycznych reklam w treści do obsługi urządzeń smartfonów, takich jak iPhone, iPad i telefony z Androidem.

W tym artykule omówimy wszystkie rodzaje produktów AdSense dostępnych do monetyzacji w różnych celach. Pamiętaj, że nie możesz używać tego samego konta AdSense do zarabiania na wszystkich typach treści. Musisz złożyć wniosek i uzyskać zgodę Google na różne produkty.

1. AdSense dla treści (AFC)
Każdy, kto ma witrynę internetową, może złożyć wniosek o program AdSense i zacząć zarabiać na treściach online. Ponieważ Google jest jedną z największych firm technologicznych na świecie, łatwo znajduje milion reklamodawców, którzy dostarczają wydawcom wysoko płatne reklamy. Wszystko, czego potrzebujesz, to przyzwoity ruch w witrynie zgodny z zasadami AdSense i uzyskanie zgody Google na wyświetlanie reklam w Twojej witrynie.

1.1 Potencjał zarobkowy
Google płaci 68% kwoty pobranej od reklamodawców na poczet przychodów z reklam AdSense dla treści. Na przykład, jeśli reklamodawca płaci 1 USD za kliknięcie, gdy ktoś kliknie tę reklamę wyświetlaną w Twojej witrynie, Google zapłaci Ci 0,68 USD i zatrzyma pozostałe 0,32 USD. Jest to jedno kliknięcie i wyobraź sobie potencjał zwiększenia przychodów AdSense dzięki dużej różnorodności reklam i ogromnej bazie reklamodawców, którą oferuje Google.

1.2 Zarządzaj swoimi reklamami
Masz kontrolę nad typami reklam wyświetlanych na swoich stronach internetowych i tym, gdzie chcesz je umieścić. Obecnie nie ma ograniczenia liczby reklam, które można wyświetlić na jednej stronie. Ponadto masz opcje blokowania nietrafnych reklam od reklamodawców, które mogą nie być odpowiednie dla użytkowników.

1.3 Monitoruj skuteczność AdSense
Możesz dowiedzieć się, jak ciężko działa Twoja witryna, korzystając ze szczegółowych raportów na koncie AdSense. Określ, które reklamy i strony osiągają dobre wyniki, i dowiedz się, jakie są przyczyny innych stron lub reklam. Google oferuje również różne zalecenia na koncie AdSense, które zwiększają potencjał zarobków.

1.4 Bez wysiłku
AdSense to bezproblemowy program bez sprzedaży, bez instalacji i bez umów. Potrzebujesz trochę wysiłku, aby zbudować swoje treści, a co miesiąc będziesz zarabiać od Google. Złóż wniosek o AdSense i zacznij zarabiać w Google.

2. AdSense dla wyszukiwania (AFS)
AdSense dla wyszukiwania umożliwia umieszczenie niestandardowego pola wyszukiwania Google w swojej witrynie. Użytkownicy odwiedzający twoją stronę mogą przeszukiwać internet bezpośrednio z twoich stron. Możesz generować przychody z kliknięć reklam wykonanych przez użytkowników na stronach wyników wyszukiwania. Najlepszym sposobem jest połączenie AdSense dla treści i pola wyszukiwania, aby zwiększyć przychody.

2.1 Potencjał zarobkowy
Google płaci 51% kwoty pobranej od reklamodawców na poczet przychodów z reklam AdSense dla wyszukiwania. Na przykład, jeśli reklamodawca płaci 1 USD za kliknięcie, gdy ktoś kliknie reklamę na stronie wyników wyszukiwania za pomocą pola wyszukiwania Google umieszczonego w Twojej witrynie, Google zapłaci Ci 0,51 USD i zatrzyma pozostałe 0,49 USD jako prowizję.

2.2 Zarządzaj polem AdSense dla wyszukiwania
Możesz dostosować pole wyszukiwania i wyniki według swoich potrzeb.

Witryna – wybierz witrynę do uwzględnienia w wynikach wyszukiwania. Dostępne opcje to utworzenie własnej witryny, zbioru witryn lub całej sieci.
Dostosowywanie – wybierz kolory i lokalizację reklam.
Host – wybierz, czy chcesz hostować wyniki w swojej witrynie, czy Google hostować je dla Ciebie. Jeśli masz witrynę WordPress, dowiedz się, jak utworzyć niestandardowe pole wyszukiwania dla tego artykułu .

3. AdSense dla gier
Jest to produkt, który umożliwia wyświetlanie reklam wideo, graficznych i tekstowych w grach online HTML5 w celu uzyskania przychodów. AdSense dla gier korzysta z pakietu Google Interactive Media Ads (IMA) SDK, technologii, która pozwala żądać reklam z poziomu gier. Wielu wiodących na świecie wydawców gier korzysta z pakietu IMA SDK do żądania i wyświetlania reklam w grze. Aby korzystać z AdSense dla gier, może być wymagana znajomość języka ActionScript i upewnienie się, że przestrzegasz warunków IMA . W dodatku:

AdSense dla gier można zintegrować tylko z internetowymi grami Flash.
Treści muszą być bezpieczne dla całej rodziny i skierowane do użytkowników w wieku 13 lat i starszych.
Powinieneś mieć pełną kontrolę nad tym, gdzie dystrybuowane są gry.
Posiadaj prawa do monetyzacji gier.

Google IMA SDK obsługuje następujące typy reklam:
Pre-roll: reklama liniowa odtwarzana przed treścią.
W trakcie filmu: reklama liniowa odtwarzana w środku treści.
Po rolce: reklama liniowa odtwarzana po treści.

4. AdSense dla wideo
AdSense dla wideo umożliwia wydawcom wyświetlanie reklam wideo w witrynach do hostingu lub transmisji strumieniowych wideo. Wydawcy zarabiają na wyświetlaniu reklam wideo typu In-Stream, nakładek flash i nakładek tekstowych. Poniżej wymieniono niektóre zalety korzystania z reklam wideo.

Wstaw filmy wideo, aby zarabiać na swoich witrynach wideo.
Uzyskaj dostęp do dużych zasobów reklamowych Google od globalnych i lokalnych reklamodawców wideo .
Z łatwością zarządzaj wszystkimi reklamami wideo z konta.

5. AdSense dla urządzeń mobilnych (wycofany)
Wcześniej Google oferuje osobną opcję zarabiania na urządzeniach mobilnych za pomocą reklam AdSense dla telefonów komórkowych. Teraz reklamy treści są zoptymalizowane pod kątem smartfonów, dlatego Google wycofał swoje reklamy AdSense dla telefonów komórkowych. Za pomocą responsywnych reklam możesz automatycznie dostosowywać wyświetlanie na urządzeniach mobilnych.
Pamiętaj, że możesz zarabiać na aplikacjach mobilnych za pomocą AdMob, wyświetlając wewnątrz aplikacji reklamy.

6. AdSense dla kanału (wycofany)
AdSense dla kanału to produkt oferujący reklamy w kanale RSS Twojego bloga. Po utworzeniu kanałów za pomocą FeedBurner możesz wyświetlać i dostosowywać reklamy kanałów z konta AdSense. W przeciwieństwie do innych produktów Google zezwolił na wysyłanie reklam w skrzynce pocztowej z reklamami na kanałach. Gdy ktoś zasubskrybuje Twój kanał, Google dostarczy reklamy z kanału do skrzynki pocztowej subskrybenta.
Google wycofał AdSense dla kanałów RSS ze skutkiem od 3 grudnia 2012 r. W związku z tym w kanałach RSS nie będą wyświetlane żadne reklamy.

7. Google Affiliate Network (wycofana)
Google Affiliate Network to bezpłatny program, który ułatwia wydawcom witryn komunikowanie się z wysokiej jakości reklamodawcami i otrzymywanie nagród za zwiększanie liczby konwersji. Podobnie jak w przypadku innych programów partnerskich, musisz wyświetlać reklamy partnerskie w swojej witrynie. Google zapłaci Ci prowizję od sprzedaży, gdy użytkownicy klikną tę reklamę i kupią produkty stowarzyszone.

Odkryj skutecznych reklamodawców.
Oszczędzaj czas dzięki szybkiemu i intuicyjnemu interfejsowi.
Śledzenie konwersji i dostęp do raportów w czasie rzeczywistym.
Korzystaj z lokalnych płatności za pośrednictwem swojego konta AdSense.
Status VIP i wschodzącej gwiazdy dla najlepszych wydawców.
Google wycofał program sieci partnerskiej i nadal zachęcał wydawców do przyłączania się do programu AdSense .

8. Blogger
Blogger to bezpłatna platforma oferowana przez Google dla wydawców do pisania wszelkiego rodzaju treści. Dobrą rzeczą jest to, że możesz automatycznie zintegrować konto AdSense z Bloggerem i zacząć zarabiać na swoich postach.

9. YouTube
Podobnie jak blogger, Google pozwala także zarabiać na filmach hostowanych w YouTube. Możesz zarabiać na filmach z YouTube , składając wniosek o hosting konta AdSense. Po zatwierdzeniu powinieneś również uzyskać zatwierdzenie konta AdSense z prawidłową witryną, aby otrzymywać płatności generowane z filmów z YouTube.

10. AdSense dla zakupów
AdSense dla zakupów to specjalny produkt AdSense, który pozwala dużym sprzedawcom detalicznym zarabiać na swoich witrynach e-commerce. Możesz zarabiać, wyświetlając w swojej witrynie reklamy zakupowe podobne do wyników zakupów w wyszukiwarce Google. Jednak ten produkt nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników i musisz złożyć wniosek za pomocą osobnego formularza, aby uzyskać zgodę od Google.

11. DoubleClick for Publishers i AdMob
DoubleClick i AdMob to dodatkowe produkty oferowane przez Google poza zakresem konta AdSense. AdMob służy do wyświetlania reklam wbudowanych w Twojej aplikacji mobilnej, a DoubleClick to platforma do wyświetlania reklam typu „wszystko w jednym”.

Podsumowanie
Jak widać, Google oferuje prawie wszystkie możliwe sposoby wyświetlania reklam w treściach online. Zalecamy najpierw zbudować witrynę lub aplikację i zacząć otrzymywać przyzwoity ruch przed złożeniem wniosku o konto AdSense. Po zatwierdzeniu możesz także uzyskać dodatkowe zatwierdzenia dla większej liczby witryn korzystających z tego samego konta i umieszczać reklamy zgodnie z zasadami AdSense.

1 myśl w temacie “Produkty AdSense – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *