Frazy i słowa kluczowe

Przystępując do pozycjonowania strony, w pierwszej kolejności musisz zadbać o to, aby wybrać odpowiednie frazy i słowa kluczowe. Krótko mówiąc, musisz postawić się w roli osoby poszukującej treści, które oferujesz na swojej stronie, i wybrać słowa najlepiej oddające jej zawartość. Dobór fraz i słów kluczowych to nie wszystko. Kolejnym elementem jest odpowiednie rozmieszczenie wybranych słów kluczowych w treści strony i kodzie dokumentu.

Lektura pozwoli Ci w prawidłowy sposób wybrać słowa i frazy, a następnie odpowiednio ulokować je na stronie oraz przygotować listę fraz do linkowania. Pamiętaj, że ten element jest jednym z najważniejszych czynników gwarantujących sukces strony.

Dobór słów
Prowadzenie serwisu internetowego polega również na pracy nad tym, abyśmy mieli jak największą liczbę wartościowych odwiedzin. Wartościowy odwiedzający to taki, który przyszedł na naszą stronę w określonym celu i znalazł na niej to, czego szukał. Jeżeli odwiedzający wchodzi na naszą stronę w poszukiwaniu suwaka do spodni, a znajduje dmuchane zamki we wszystkich kolorach tęczy, to nie możemy zaliczyć tej wizyty do wartościowej. Taki odwiedzający albo zamknie okno przeglądarki, albo cofnie się do wyników wyszukiwania i otworzy inną stronę lub sprecyzuje zadane pytanie.

Myśl jak potencjalny gość, a nie jak właściciel strony
Wielu właścicieli stron internetowych zazwyczaj nie potrafi obiektywnie spojrzeć na własny serwis, a tym bardziej na dobór słów kluczowych. Przy dobieraniu słów kluczowych, na które strona ma być pozycjonowana, musimy się zastanowić, w jaki sposób naszej strony będzie szukał statystyczny internauta. Musisz wiedzieć, że hasła wpisywane przez ludzi w wyszukiwarkach często różnią się od tych, które nam przychodzą na myśl. Bardzo często są to duże opisowe zapytania, których się nawet nie spodziewamy, na przykład „jak samemu złożyć komputer”. Dlatego bezwzględnie należy postawić się w roli internauty, a nie twórcy strony, i zastanowić się, jak szukałbym informacji zawartych na danej stronie.

Dobrym sposobem na zdobycie rozeznania w nawykach osób szukających jest zapytanie znajomych czy członków rodziny o to, co by wpisali w wyszukiwarkę w celu znalezienia danych informacji. Pamiętaj o zapisywaniu każdego hasła, które usłyszysz.

Możesz stworzyć odpowiednią listę w arkuszu kalkulacyjnym, a następnie poddać ją dokładnej analizie. Zapisuj wszystkie słowa i frazy, które przyjdą Ci do głowy. Naszym zdaniem lepiej mieć więcej słów i wybrać najbardziej odpowiednie, niż cierpieć na ich deficyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *