Kolokacja i serwerownia

Kolokacja i serwerownia.

W dzisiejszych czasach systematycznie wspomina się o usługach informatycznych, które są dostępne na rynku, jednakże nie wszyscy wiedzą na czym dana usługa polega. z powyższych rozwiązań jest na pewno kolokacja serwerów. Jest ona coraz częściej spotykana i mogą skorzystać z niej nie jedynie przedsiębiorstwa ale także indywidualne osoby. Z hotelingiem wiąże się także podobna definicja, na jaką pragnęlibyśmy w naszym tekście zwrócić wyjątkową uwagę. Tym zagadnieniem jest serwerownia. Sprawdźmy zatem czym są oraz jak się do siebie mają te dwie definicje.

Hoteling

Rozpoczynając przypomnijmy sobie czym jest kolokacja i jak działa. Kolokacja to usługa, gdzie klient wykupuje lokalizacje pod swój serwer w serwerowni. Jest to usługa bardzo popularna wśród firm. Żeby skorzystać z takiej usługi wystarczy mieć swój serwer i odnaleźć w Internecie firmę, która zajmuje się usługą kolokacji w własnej serwerowni.

Kolokacja a serwerownia

Czemu usługa serwerowni wiąże się z pojęciem kolokacji serwerów? Co prawda daliśmy wam odpowiedź na to zapytanie już wcześniej, jednakże przedstawmy sobie serwerownie trochę bardziej gruntownie. Skorzystanie z niej ewidentnie usuwa pewną konieczność, a mianowicie posiadanie własnej serwerowni. Miejsca takie muszą spełniać sprecyzowane warunki, by mogły być przyjęte do użytku oraz bezpieczne dla sprzętu, który jest w niej rozmieszczany. Istnieje dużo firm, które nie posiadają miejsca ani funduszy na stworzenie prywatnej serwerowni, toteż hoteling jest dla nich najodpowiedniejszym wyjściem. Odpłatności wynajęcia lub też wykupienia lokacji na serwer w serwerowni są na pewno mniejsze aniżeli postawienia nowej serwerowni w swojej firmie. Dodatkowym plusem jest to że, organizacje oferujące miejsce w serwerowni zajmują się oprócz tego naprawą sprzętu, co powoduje, iż nasze dane na serwerze są bezpieczne.

Oferta kolokacji jest bardzo łatwa do odszukania w Internecie. Coraz więcej jednostek wystawia swoje propozycje z coraz bardziej interesującymi cenami. Zawsze wprawdzie konieczne jest doręczenie prywatnego serwera do siedziby, która należy do firmy świadczącej tego typu usługi, dlatego też klienci na ogół wybierają te, które mieszczą się blisko ich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *