Krótko o Google AdSense

Krótko o Google AdSense


Google

Zacznę od tego – czym jest Google.
Jest to amerykańska firma branży internetowej (Google Inc.). Założyli ją w roku 1998 dwaj doktoranci Uniwersytetu Stanforda – Larry Page i Sergey Brin. Najbardziej znany produkt tej firmy to wyszukiwarka internetowa, z której korzystasz zapewne i Ty. Firma odniosła niebywały sukces finansowy. Jej roczne przychody szacuje się na 10 miliardów, a zyski na 3 miliardy dolarów. Zatrudnia ponad 12 000 pracowników w kilkunastu krajach. W rankingu magazynu Fortune, firma zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najlepszych pracodawców.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Google


Google Adsense

Google AdSense jest chyba najbardziej znanym programem partnerskim na świecie. Wśród polskich twórców stron internetowych cieszy się największą popularnością. Nic dziwnego – zapewnia najwyższe i najpewniejsze źródło dochodu. Zapewne zauważyłeś różnicę między przychodem a zyskiem Google. Duża część z niej jest spowodowana przez wypłacane partnerom – tzn. nam 🙂 – honoraria.
Google AdSense swą popularność zawdzięcza też temu, że reklamy AdSense nie są nachalne, a co najważniejsze – są dopasowane do treści stworzonej przez Ciebie strony. Stanowią niejako jej uzupełnienie. Stąd nazwa – AdSense.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *