Najlepsze rozszerzenia do przeglądarek internetowych

Najlepsze rozszerzenia do przeglądarek internetowych

W tym artykule, chcemy Państwu zaprezentować kilka bardzo przydatnych rozszerzeń, które każdy zapalony internauta powinien zainstalować w swojej przeglądarce internetowej.

Poniżej prezentujemy listę, która przedstawia najbardziej popularne rozwiązania.

Adblock

 

Dodatek służy do blokowania reklam, które wyświetlane są w różnych miejscach na przykładowej stronie internetowej. Musimy przyznać że podczas przeglądania Internetu, czytania jakiś newsów czy przeglądania portalu informacyjnego, wyskakujące reklamy mogą naprawdę stać się bardzo denerwujące. Ale na szczęście od czego jest Adblock plus. Po instalacji dodatku problem z uciążliwymi reklamami, zanika jak ręką odjąć.

NoScript

 

Dla osób które bardzo dbają o bezpieczeństwo i prywatność swojego połączenia internetowego, z pomocą przychodzi wyjątkowe rozszerzenie ? NoScript. Jest to aplikacja kierowana szczególnie dla osób, które bardzo często korzystają z bankowości elektronicznej.

NoScript jest rozszerzeniem, które blokuje skrypty JavaScript, na danej domenie wskazanej wcześniej przez użytkownika Internetu. To rozwiązanie zabezpiecza komputer przed groźnymi atakami typu XSS. Dodatek raczej nie jest zalecany dla osób, które często korzystają np. z facebooka.

DownThemAll!

 

Gdy często pobieramy z Internetu różnego rodzaju pliki, najlepiej jest stosować menadżery i akceleratory pobierania. Często jest tak gdy pobieramy na raz kilka plików z Internetu, dochodzi do zerwania łącza co może doprowadzić nie jednego użytkownika do szału i połamania klawiatury 😉 Ale jest wyjście ? DownThemAll, to naprawdę wyjątkowy w swoim rodzaju menadżer pobierania plików. Jeśli chodzi o hurtowe pobieranie plików, to DownThemAll jest w tym niezawodny.

AutoPager

 

Coś dla osób które nie za bardzo pałają sympatia do przycisku „kolejna strona”. Rozszerzenie zostało tak zaprojektowane, że gdy potencjalny internauta dojedzie do końca przeglądanej strony, wówczas nasz sprytny dodatek automatycznie przeładuję witrynę, na stronę kolejną. Jest to bardzo przydatna opcja przy przeglądaniu wyników wyszukiwania, które ukazały nam się w wyszukiwarce internetowej.

SpeedDial

 

Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla osób, które zaraz po otwarciu przeglądarki internetowej, chcą się cieszyć ładnym wizualnie menu, które zawiera odnośniki do ich ulubionych stron internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *