Nowe, bardziej pojemne pamięci My Passport

Nowe, bardziej pojemne pamięci My Passport.

W końcu dobra nowina dla miłośników pamięci My Passport. Na rynku ukazały się nowe, pojemniejsze i bardziej funkcjonalne pamięci WD. Zaprezentowane urządzenia posiadają nie tylko pojemność do 3 TB ale również dużo wygodniejszy program do tworzenia kopii zapasowych oraz bogatsze możliwości jeśli chodzi o personalizację dysku.

Odświeżone wersje przenośnych dysków twardych firmy WD to między innymi My Passport Ultra oraz My Passport for Mac. Oba urządzenia dostępne są teraz w pojemnościach do 3 TB oraz w 4 wariantach kolorystycznych: Classic Black (czarny), Wild Berry (czerwony), Brilliant White (biały) oraz Noble Blue (niebieski). Dodatkowo do swoich produktów producent wprowadza na rynek nowe akcesoria WD Grip Pack. Jest to między innymi miękka osłona na dysk dostępna również w rozmaitej palecie kolorów i wzorów. Powiedzmy sobie coś więcej na temat dysków przenośnych My Passport Ultra. Jak już powiedzieliśmy są one dostępne w pojemnościach do 3 TB, a dokładniej 3 TB, 2 TB, 1 TB oraz 500 GB. My Passport Ultra obsługują 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES, co zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń bez jakiegokolwiek pogarszania prędkości zapisu czy obciążania procesora.

W przypadku, gdy dysk z danymi trafiłby w niepowołane ręce, nasze dane chronione są hasłem znanym tylko i wyłącznie właścicielowi dysku. Zastosowane USB 3.0 zapewnia szybki transfer danych. My Passport for Mac niczym nie różnią się w specyfikacji od My Passport Ultra i posiadają dokładnie to wszystko co wymieniliśmy powyżej. O czym warto jeszcze wspomnieć, to wbudowane oprogramowanie WD Backup, które służy do automatycznego wykonywania kopii zapasowych.

Oba dyski znajdziesz już w sklepie internetowym firmy WD. W Polsce pojawią się na przełomie czerwca i lipca. Dyski te nie są wcale takie tanie: My Passport Ultra kosztuje odpowiednio – 949 zł za 3 TB, 499 zł za 2 TB, 329 zł za 1 TB i 249 za 500 GB. Dyski te objęte są trzy letnią gwarancją producenta. Dodatkowo możemy wspomnieć o zestawie akcesoriów WD – jego cena wyniesie 79 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *