Optymalizacja stron konkurencyjnych

Optymalizacja stron konkurencyjnych

Należy również zwrócić uwagę na optymalizację stron konkurencyjnych. Jeżeli zobaczymy, że strony te nie są dobrze zoptymalizowane, to w pierwszym okresie pozycjonowania sama optymalizacja może nam przynieść wiele korzyści. Tutaj również warto zwrócić uwagę na linkowanie wewnętrzne serwisu, które jest szczególnie ważne przy stronach z wieloma podstronami, jak na przykład sklepy internetowe. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych rozdziałach.

Konkurencja reklamodawców

Do określenia konkurencyjności danej frazy kluczowej może nam również posłużyć analiza konkurencji reklamodawców usługi boksów sponsorowanych. Pozycjonowanie jest formą reklamy, więc warto wziąć pod uwagę również inne jej formy.

Podczas wyszukiwania interesującej nas frazy w wyszukiwarce Google możemy zauważyć, że pod ostatnią reklamą AdWords po prawej stronie niekiedy pokazuje się link o treści Linki sponsorowane. Ten link pojawia się jedynie, gdy pula reklam jest większa od liczby przedstawionych na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Po wejściu na ten link możemy przeszukiwać linki sponsorowane dla naszych lokalnych ustawień. Jeżeli reklamodawca w AdWords ustawił lokalizację reklam na przykład na Niemcy, to szukając z Polski, nie zobaczymy tych reklam.

Na hasło bielizna mamy 4 strony linków sponsorowanych. Możemy więc stwierdzić, że konkurencja jest spora. Na stronie nie ma na pasku nad wynikami informacji o liczbie znalezionych wyników. Ponadto stronicowanie, naszym zdaniem, jest niedopracowane, gdyż pokazuje się maksymalnie jedna następna strona. Żeby zobaczyć wszystkie wyniki, musimy przeklikać link Następna do momentu, aż przestanie się pojawiać. Nie jest to narzędzie doskonałe, ale możemy dzięki niemu dowiedzieć się więcej o konkurencyjności danego hasła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *