Powtarzający się odwiedzający kontra nowi użytkownicy – co jest bardziej warte Twoich zarobków w programie AdSense?

Powtarzający się odwiedzający kontra nowi użytkownicy – co jest bardziej warte Twoich zarobków w programie AdSense?

Kilka dni temu podzieliłem się małą analizą w odniesieniu do źródeł ruchu i przyjrzałem się, jak – dla mnie – ruch z biuletynów był w rzeczywistości najbardziej wartościowym ruchem, jaki uzyskuję w mojej witrynie.

To rozwiało mit, że lojalni czytelnicy Twojej witryny stają się niewidomi na reklamy i raczej ich nie klikają – ale chciałem zagłębić się nieco głębiej, aby przyjrzeć się różnicy między odwiedzającymi po raz pierwszy a powracającymi oraz ich interakcją z reklamami. Oto, co znalazłem, patrząc na ostatnie 3 miesiące.

W mojej witrynie nowi użytkownicy klikają reklamy i zarabiają więcej na 1000 odwiedzających niż powracający goście.

Oprócz tych pochodzących z biuletynów, powtarzający się odwiedzający na mojej stronie obejmowaliby czytniki RSS, osoby odwiedzające media społecznościowe (Facebook i Twitter).

Ma to sens – osoby, które są tam po raz pierwszy, prawdopodobnie częściej klikają, odkrywają i szukają rzeczy do kliknięcia. Widzą też jednostki reklamowe po raz pierwszy i prawdopodobnie je klikną.

Jednak stali goście nie są daleko w tyle. Nie wolno mi podawać dokładnych danych, ale różnica w CTR była niewielka, a różnica eCPM, choć zauważalna, nie była duża. Powtarzający się czytelnicy są nadal cenni – zwłaszcza, że ​​wielu z nich powraca codziennie, więc na podstawie jednej wizyty nie zarabiają tyle, ale w ciągu roku zarabiają znacznie więcej niż jednorazowy gość.

aktualizacja : Powinienem powiedzieć, że jednym z powodów, dla których podejrzewam, że AdSense jest obecnie lepszy pod względem konwersji dla powracających użytkowników, jest to, że nie tylko polegają na reklamach CPC (koszt kliknięcia), ale także używają reklam CPM (koszt wyświetlenia), co oznacza, że ludzie nie muszą już klikać reklam, aby cokolwiek zarobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *