Reklama w Instagramie

 

Reklama w Instagramie

Portale społecznościowe mają za zadanie przynosić zyski swoim właścicielom. W jaki sposób mają to robić? Jednym ze sposobów są reklamy. W 2013 roku popularny Instagram umożliwił publikację reklam w swoim serwisie. Teraz portal ten znacznie wzbogaca swoją ofertę głównie jeśli chodzi o przedsiębiorstwa. Zapowiada przy tym przyjmowanie reklam w większych ilościach oraz uczynienie ich coraz bardziej interaktywnymi.

Powyższe postanowienie jest praktycznie głównym założeniem całej zmiany. Na Instagramie pojawią się bardziej interaktywne reklamy, które będą miały zapewnić reakcję użytkowników portalu. Do tej pory reklamy wyświetlane były na stronie jako zwykły baner promujący produkt. Te zaś zostaną wkrótce wyposażone w dodatkowe przyciski, dzięki którym użytkownik będzie mógł dowiedzieć się więcej o przedmiocie reklamy, zakupić go lub pobrać jakąś aplikację. Twórcy Instagrama twierdzą, iż ma to pomóc nie tylko reklamodawcom, lecz także nam – użytkownikom portalu.

Dodatkowo Instagram planuje też zintensyfikować swoje wysiłki jeśli chodzi o tworzenie reklam bardziej istotnych dla swych odbiorców, które (jak twierdzą) będą odpowiadać naszym zainteresowaniom. Przykładowo, gdy użytkownik skupi się na zdjęciach związanych z motoryzacją, to reklamy, które Instagram dla niego udostępni będą dotyczyły sprzętu motocyklowego, samochodów, itp. Nowa opcja ma podobno wykorzystywać także dane gromadzone przez Facebooka, takie jak: płeć, wiek, zainteresowania, lokalizacja i nikt nie wie co jeszcze.

Wielu użytkowników Instagrama na pewno nie zadowoli ta zmiana, ale z pewnością ucieszą się z niej inwestorzy Facebooka, którzy nadal oczekują na to, że Instagram w końcu zacznie przynosić dochody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *