Wirtualny serwer – po co i dla kogo?

Wirtualny serwer – po co i dla kogo?

Serwer wirtualny ? Jest to wirtualnie wydzielony zestaw zasobów fizycznych serwera. Dzięki czemu na jednym serwerze, może pracować wiele odseparowanych od siebie, samodzielnych wirtualnych komputerów.

Wirtualny komputer nie różni się zbytnio od maszyny fizycznej, jednak należy pamiętać że wydajność i bezpieczeństwo wirtualnych serwerów, są ograniczone przez funkcjonowanie fizycznego serwera macierzystego.

Serwery wirtualne to bardzo zaawansowana technologia, która umożliwia nam: (obsługę i utrzymanie wielu domen, zarządzanie pocztą oraz daje nam możliwość sprawowania pełnej kontroli nad witrynami internetowymi). Wymienione funkcje pozwalają świadczyć usługi hostingowe, a dzięki wykorzystaniu odpowiednich programów istnieje możliwość całkowitej emulacji serwera fizycznego.

Do jakich odbiorców kierowana jest usługa ?wirtualny serwer??

Firmy co dopiero zaczynające swoją przygodę na rynku, chcące się szybko rozwijać i nie ponosić na starcie wysokich kosztów utrzymania własnego serwera, powinny skorzystać z usługi ?wirtualny serwer?. Dużą zaletą jest niezwykle prosty w obsłudze panel administratora do zarządzania serwerem oraz co chyba najważniejsze nie ponosić się żadnych kosztów za użytkowanie. Koszty związane z użytkowaniem rozkładają się na ilość osób, które działają w ramach jednego serwera. Dlatego firmy które mają nie za bardzo rozbudowaną stronę internetową, powinny skorzystać z tego typu usługi. Bardzo istotną rzeczą w usłudze jest fakt że serwery wirtualne są stale monitorowane przez administratorów danej firmy hostingowej. Dlatego możemy być spokojni ponieważ nie musimy obawiać się żadnej awarii, fachowa pomoc czuwa 24 godziny na dobę i w razie czego szybko i profesjonalnie usuwa usterkę.

Jak wybrać dobra i profesjonalną firmę hostingowi?

Gdy poszukujemy naprawdę rzetelnej firmy świadczącej usługę wirtualnego serwera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę czy dana firma posiada wysokiej jakości centra danych, czy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, czy jest całodobowa opieka administratorów oraz czy firma z której usług chcemy skorzystać posiada profesjonalne systemy przeciwpożarowe i przeciwalarmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *