Wybór hostingu

Wybór hostingu

Ofert kont hostingowych jest na rynku bardzo dużo i często kuszą one darmowymi kontami i różnymi promocjami. Tak samo jak w przypadku wyboru rejestratora domen, należy zasięgnąć opinii na temat firm hostingowych na forach internetowych. Możemy tu polecić Webhostingtalk — webhoslinglalk.pl — oraz dział Hosting i domeny na forum PiO — forum.optymalizacja.com.

Przed wyborem firmy hostingowej trzeba określić swoje potrzeby dotyczące serwera. Jeżeli chcemy umieścić na serwerze 10 serwisów, z których każdy będzie się składał ze 100 statycznych stron HTML, wystarczy nam nawet małe konto hostingowe. Jeżeli natomiast chcemy umieścić na serwerze forum, gdzie w jednym czasie jest ponad 100 osób, to możemy pomyśleć nad serwerem dedykowanym pod ten jeden serwis.

Przy budowaniu zaplecza musimy wziąć pod uwagę to, że nie chcemy, aby poszczególne serwisy były ze sobą kojarzone. Najlepszym rozwiązaniem jest osobny adres IP dla każdej domeny, chociaż można postawić kilka serwisów na jednym adresie IP. Ważne jest, żeby nie wszystkie nasze domeny były na jednym IP.

W celu pozyskania odpowiedniej liczby adresów IP można wykupić kilkanaście lub kilkadziesiąt kont hostingowych w różnych firmach. Często firmy oferujące tanie konta hostingowe korzystają tylko z jednego adresu IP dla wszystkich swoich klientów. Przed kupnem konta hostingowego trzeba się dowiedzieć, czy istnieje opcja kupna dedykowanego adresu IP lub kilku adresów IP. Coraz więcej dostawców usług hostingowych zdaje sobie sprawę z potrzeb branży pozycjonowania i posiada w swojej ofercie taką opcję. Nie są to zazwyczaj najtańsze firmy, ale przy poważnym podejściu do pozycjonowania nie szukamy najtańszych rozwiązań. Musimy wybrać takie serwery, które zapewnią nam stabilność działania. Strony powinny być zawsze dostępne. W każdej firmie hostingowej zdarzają się przerwy w działaniu serwerów, ale dobre firmy starają się o to, aby awarie były możliwie najkrótsze.

Innym rozwiązaniem zdobycia wielu adresów IP jest serwer dedykowany lub VPS (serwer semidedykowany). Takie opcje są dużo droższe od zwykłych kont hostingowych. Jeżeli nie znamy się na administracji serwerem, to trzeba jeszcze zainwestować w opłacenie administratora serwera. Jesteśmy zdania, że każdy, kto w sposób profesjonalny podchodzi do pozycjonowania, w pewnym momencie będzie zmuszony do zainwestowana w rozwiązania dedykowane.

Nie powinno się umieszczać wszystkich swoich stron na jednym serwerze. W razie awarii jednego serwera strony utrzymywane na innych serwerach będą nadal działały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *