Dead Effect 2 – zapowiedź

Dead Effect 2 – zapowiedź

Odsłaniamy kolejny rąbek tajemnicy. Dziś mamy super wieści dla fanów mobilnych FPS-ów, a mianowicie chodzi nam o Dead Effect. Ostatnio studio Bad Fly Interactive zapowiedziało kontynuację tej produkcji i oznajmili, że trwają prace nad tytułowym Dead Effect 2. Każdy kto grał w pierwszą część na pewno nie będzie zawiedziony nową odsłoną klasycznego FPS-a. Dlaczego? O tym już za chwilę.

Jeśli chodzi o samą fabułę gry, to będzie to bezpośrednia kontynuacja poprzedniczki. Po raz kolejny będziemy mogli przenieść się w odległą przeszłość. Wylądujemy na pokładzie gwiezdnego krążownika ESS Meridian. Załoga statku została przeobrażona w żądne krwi zombiaki, których my będziemy się stopniowo pozbywać. Lecz nie to będzie naszym największym problemem. Wnętrze całej jednostki, na której będzie odbywać się cała akcja, skryje w sobie znacznie starsze zło, które będzie zagrażało nie tylko życiu ocalałych śmiertelników ale również ich poczytalności. Podobnie jak w pierwszej części, Dead Effect 2 ma być klasycznym przedstawicielem gatunku mobilnych FPS-ów. Standardowo całą akcję będziemy mogli oglądać z perspektywy pierwszej osoby. Dodatkowo sterowanie wykorzysta wirtualnego pada, a zabawa sprowadzi się do przeszukiwania statku oraz walki z zażartymi potworami, które nie będzie tak łatwo pokonać. Całą grę ubogacą spotykanie niekiedy zagadki logiczne oraz tego czego nie może zabraknąć – starcia z bossami.

W grze Dead Effect 2 nie zabraknie nowych potworów i miejsc, które będziemy mogli odkrywać. Warto też wspomnieć o dodatkowych typach uzbrojenia, wśród których znajdzie się katana, którą będziemy mogli pokroić zombiaki na drobne kawałeczki. Co więcej w nowej odsłonie do wyboru będziemy mięli aż trzy grywalne postacie, a każdą z nich będziemy mogli rozwinąć za pomocą różnych cyberwszczepów. W grze znajdziemy również ciekawy system ulepszania uzbrojenia oraz sądząc po dostępnym już zwiastunie, solidny lifting przeszła również oprawa graficzna. Gra powstaje jak nam wiadomo z myślą głównie o urządzeniach mobilnych, które współpracują z systemami Android oraz iOS. Premierę przedstawimy we wrześniu tego roku. Już nie możemy się doczekać. A Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *