Menu nawigacyjne i rozplanowanie elementów podstrony

Menu nawigacyjne i rozplanowanie elementów podstrony

Po omówieniu strony głównej przyszła pora na analizę systemu nawigacyjnego oraz układu podstron serwisu. Naszym zdaniem niezależnie od tego, jaką formę przyjmuje serwis, wszystkie podstrony powinny być utrzymane w tej samej konwencji i niedopuszczalna jest sytuacja, że poszczególne działy diametralnie od siebie różnią. Powoduje to, że osoba przeglądająca strony może się czuć zagubiona i zdezorientowana.

tmpd1e0-1Na rysunku zamieściliśmy zmodyfikowany schemat struktury naszego nowo tworzonego wortalu o komputerach.

Znaczenie elementów oznaczonych numerami 1, 2 i 7 pozostało bez zmian. 1 i 2 to nagłówek oraz główne menu nawigacyjne, które musi być identyczne dla wszystkich podstron. Natomiast 7 to stopka witryny, która również powinna zawierać te same elementy. Tutaj nie może być mowy o jakichkolwiek modyfikacjach.

W naszym projekcie zmianie uległa centralna część strony. Sekcja oznaczona numerem 3 będzie prezentować treść artykułu bądź wiadomości. W sekcji numer 4 pozostanie oferta sklepu. Sekcje 5 i 6 będą zawierały listę ostatnio dodanych artykułów oraz testów.

Dzięki takiemu rozplanowaniu podstrony serwisu osoba, która ją odwiedza, będzie mogła się szybko i intuicyjnie poruszać po wszystkich zakamarkach. Dodatkowo łatwy dostęp do poszczególnych elementów wpłynie pozytywnie na stopień indeksacji wortalu i jego pozycję w wynikach wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *