Nowa rewolucja sieć 5G

Nowa rewolucja sieć 5G

Coraz częściej dochodzą nas słuchy, iż w niedługim czasie na rynku ma pojawić się nowa super szybka sieć 5G. To dziwne ponieważ sieć czwartej generacji nie zdążyła do końca się rozwinąć i upowszechnić, a tu niebawem użytkownicy tabletów i smartfonów, będą mogli korzystać z super szybkiej i nowej sieci 5G.

Czym tak naprawdę jest sieć 5G i czego możemy się po niej spodziewać?

Sieć 5G jest to standard sieci komórkowej, która jest technologiczną kontynuacją sieci nowej generacji. Jedną wielką zaletą sieć piątej generacji ma być to iż np. plik o rozmiarze parę set mega, będziemy mogli pobrać w kilka sekund. Jeśli prognozy się sprawdzą do będziemy mieli do czynienia z naprawdę super szybkim połączeniem internetowym oraz wielką rewolucją na rynku teleinformatycznym. Myślę że taki szybki Internet w urządzeniach mobilnych, będzie strzałem w dziesiątkę i ucieszy wszystkich ludzi którzy za pomocą urządzeń mobilnych, np. będą mogli oglądać online swój ulubiony serial w jakości full HD.

Główne zalety sieci 5G to między innymi, wyjątkowe i inteligentne zarządzanie przepustowością, co w znaczny stopniu bardzo obniży spadki wydajności, związane z dużą liczbą użytkowników, którzy korzystają z sieci w tym samym momencie. Musimy jeszcze wspomnieć co do dokładnej prędkość naszej nowej sieci 5G. Może dla porównania, spójrzmy na najszybszą sieć bezprzewodową dostępną na rynku, czyli sieć LTE. LTE daje nam dostęp do Internetu z przepustowością do 300 Mbps i jest to chyba dość szybkie połączenie jak na owe czasy. A teraz szok! Nowa sieć 5G będzie oferowała prędkość przesyłania informacji na poziomie od 10 do nawet 100 Gbps.

Kiedy możemy się spodziewać naszej rewolucyjnej sieci piątej generacji?

Prace nad nowym standardem 5G maja się zakończyć mniej więcej do roku 2020. Na początku nowa sieć będzie dostępna dla biznesu, a przeciętny człowiek będzie ponoć musiał zaczekać do roku 2025, bo na wtedy prognozuje się ogólny powszechny dostęp do sieci piątej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *