Sztuczna inteligencja i Facebook

Sztuczna inteligencja i Facebook

Sporo koncernów na świecie prowadzi obecnie badania nad Sztuczną Inteligencją, uważając tego typu technologię za przydatną w najbliższej przyszłości. Ciekawym faktem okazuje się to, że za takie badania zabiera się także Facebook, który planuje otworzyć w Paryżu nowe laboratorium badawcze, gdzie ich zespół zajmie się pracami nad SI.

Pomimo wielu ostrzeżeń ze strony ekspertów przed zagrożeniami, które mogą wyniknąć z pracy nad Sztuczną Inteligencją, duże koncerny w ogóle się tym nie przejmują i kontynuują prace nad wdrożeniem tej technologii widząc w tym ogromny sukces na ich korzyść. Facebook chce dołączyć do tego grona i zapowiada otwarcie nowego laboratorium w Paryżu, w którym badacze będą przyglądać się SI. Firma już podjęła pewne kroki w tym kierunku zatrudniając sześciu specjalistów z tej dziedziny. A to dopiero początek, jak zapowiadają przedstawiciele największego portalu społecznościowego. Do końca tego roku planowane jest bowiem zatrudnienie kolejnych sześciu fachowców, którzy mają być specjalistami od różnych aspektów SI, np. przetwarzanie obrazu. W przyszłym roku zespół ma się powiększyć o kolejne 20-25 osób, które będą miały pracować dla Facebooka.

Musimy tu również podkreślić, że laboratorium znajdujące się w Paryżu nie jest jedynym, które pracować będzie nad tym zagadnieniem. Facebook posiada obecnie dwa inne zespoły w Nowym Jorku oraz Menlo Park, które zajmują się dokładnie tym samym. Czyli jakieś prace nad SI już trwają. Koncern zdecydował się na takie badania ponieważ wiąże nadzieję z wielkim sukcesem, który może osiągnąć ich biznes przy pomocy tej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *