Czy opłaca się kupić program antywirusowy. Czy bezpłatne dobrze chronią?

Czy opłaca się kupić program antywirusowy. Czy bezpłatne dobrze chronią?

Na rynku jest wiele programów antywirusowych. Z tego co zauważyłem bezpłatne wersje, różnią się od komercyjnych dodatkowymi funkcjami natomiast najważniejsze elementy czyli skaner antywirusowy oraz osłonę plików w czasie rzeczywistym posiada już prawie każdy bezpłatny antywirus. Czy te elementy wystarczą aby chronić komputer przed wirusami, trojanami, robakami, spywarem … ? Co waszym zdaniem powinien zawierać program antywirusowy i czy istnieje jakiś bezpłatny, który spełnia wasze oczekiwania?

Owszem jest mnóstwo bezpłatnych dobrych, lepszych i gorszych 🙁 antywirusów. testowalem je – no moze uzywalem codziennie – doszedlem do wniosku ze chyba pelna ochrone zdobede przy TrustPort. Czytalem, czytalem i kupilem. Jestem zadowolny. Program działa stabilnie, nie zamula mi kompa, dobrze wykrywa wirusy i szybko skanuje.

Dostałam od syna TrustPort Internet Security na swój laptopik – działa 🙂 i mogę polecić innym

Miałem już kilka antywirusów róznego rodzaju, zarówno płatnych jak i tych darmowych i szczerze mówiąc to wielkiej różnicy w działaniu nie widać, może poza większą liczbą dostępnych narzędzi w tych płatnych, ale nawet z nich za często nie korzystałem. Natknąłem się ostatnio w internecie na test kilkunastu antywirusów i te darmowe radziły sobie całkeim nieźle, plasując się w środku stawki, więc to nie prawda, że trzeba wydać krocie, aby mozna było czuć się bezpiecznie w intenecie.

Jeśli tylko nie wchodzisz na stroniczki z rozszerzeniem typu xxx to darmowy antywirus da radę. Raz zdarzyło się, że kupiłem subskrypcję na rok (miałem zniżkę) i chociaż program domagał się jej przedłużenia, nie zrobiłem tego, bo nie widziałem potrzeby.

Wydaję mi się, że lepiej jest jednak wykupić antywirusa, np. Kasperskiego. Darmowe dają radę, ale nigdy nie możesz być ich pewien.

Jestem tego samego zdania. Sama korzystam z płatnego antywirusa i nie mogę narzekać, ani tym bardziej się obawiać o bezpieczeństwo swojego komputera.

Eset jest również dobrym antywirusem. Zdecydowanie bardziej opłaca się w niego zainwestować.

Ja mam darmowy program antywirusowy i nie narzekam. To moim zdaniem nie ma znaczenia – kupny czy darmowy.

Ja też teraz korzystam z darmowego, ale pojawiają się w nim powiadomienia, że kupując pakiet, można rozszerzyć zakres usług. W sumie zastanawiam się nad tym, myślę, że w ochronę komputera warto zainwestować.

Oczywiście, że ma znaczenie! Przecież te darmowe nie mają tak dobrych systemów antywirusowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *