Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

W dzisiejszym artykule przedstawimy wam najnowszą (choć nie do końca) produkcję studia Rockstar, a mianowicie GTA V. Musicie wiedzieć drodzy gracze, iż pierwotna wersja GTA V pojawiła się we wrześniu 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Do roku 2014 grę kupiło 34 miliony potencjalnych graczy, a sama gra uzyskała przez ten czas doskonałe opinie w mediach. Trwały spekulacje na temat nowej, ulepszonej wersji gry, którą zapowiedziano w czerwcu 2014 roku. Nowa wersja GTA V ukazała się na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a także na komputerach klasy PC. Gracze, którzy preferują grę na komputerze na premierę musieli czekać do 24 marca 2015 roku, a na konsolach Sony i Microsoft można było zagrać w GTA V już 18 listopada 2014 roku. Wszelkie wydana tej kultowej gry ukazały się w Polsce nakładem firmy Cenega.

W grze GTA V przedstawione zostają nam przygody aż trzech bohaterów: Trevora, Franklina oraz Michaela. Wszystko zaczyna się po nieudanej akcji w Ludendorff, w której udział brali Michael i Trevor. Pierwszy z nich wiedzie spokojne życie w mieście Los Santos, w ramach programu ochrony świadków. Przychodzi jednak czas, kiedy dowiaduje się, że jego żona zdradza go z trenerem tenisa. W szaleńczym amoku Michael niszczy dom kochanka żony. Posiadłość jednak nie należy do niego, lecz do niejakiego Martina Madrazo, który jest w mieście znany z rozprowadzania narkotyków. Ten domaga się odszkodowania. Michael musi ponownie wykonać skok, aby spłacić dług. Do jego ekipy, która będzie miała zająć się tym zadaniem dołącza Franklin. Po udanym skoku o wszystkim dowiaduje się Trevor, który odnajduje dawnego kumpla i razem rozpoczynają nielegalną działalność całej wielkiej trójki.

Pomimo, że do dyspozycji mamy 3 grywalne postacie, to GTA V nie odbiega jakoś szczególnie od tego czym studio Rockstar uraczało nas wcześniej w poprzednich odsłonach gry GTA. W najnowszej odsłonie również przemierzamy otwarty świat, bierzemy udział w rozmaitych misjach dodatkowych i głównych oraz bawimy się na polach golfowych, czy ścigamy po ulicach wypasionymi furami. Oczywiście nie zabrakło tu elementów , z których największą frajdę ma najwięcej graczy, czyli tak zwanej „zadymki z policją”.

Pomijając single playera, producent przygotował dla graczy również rozbudowany tryb multiplayer, który nosi nazwę Grand Theft Auto Online. Nie ograniczono się przy tym jedynie do tryby Deathmatch lecz umożliwiono kilkunastu graczom na dowolne przemierzanie Los Santos, gdzie czeka ich mnóstwo atrakcji. Na samym początku multiplayerowej przygody należy stworzyć własną postać z wykorzystaniem niecodziennego edytora, w którym zamiast wybierać poszczególne cechy wyglądu możemy ustalić jak wyglądali dziadkowie naszego bohatera i na właśnie tej podstawie program określa nam jego aparycję.

Gra GTA V jest ciekawą produkcją, na którą na pewno wielu z nas czekało. Niektórzy mogą być jednak zawiedzeni ze względu na wysokie wymagania gry. Niemniej jednak warto udać się do kumpla, który na pewno z chęcią pozwoli nam pobiegać po Los Santos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *