Jak wybrać dobre konto bankowe?

Obecnie najpowszechniejszym produktem bankowym jest konto osobiste. Rachunek stanowi podstawę do wykonywania różnych operacji finansowych.

Konto oszczędnościowo-rozliczeniowe pozwala otrzymywać wynagrodzenie od pracodawcy, wykonywać transakcję kartą powiązaną do konta, zlecać przelewy, dokonywać zakupów przez internet oraz wypłacać gotówkę z bankomatu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta osobistego?

Zakładając konto bankowe, należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Warto przede wszystkim sprawdzić:

  • opłaty i prowizje – większość kont bankowych jest bezpłatna, ale niektóre banki pobierają prowizję nie tylko za użytkowanie rachunku osobistego, ale także za korzystanie z karty. Warto więc dokładnie sprawdzić, jakie są warunki opłat konkretnego konta osobistego,
  • dostęp do pieniędzy na koncie bankowym – warto upewnić się, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się bankomat, z którego będziemy mogli wypłacić pieniądze. Dobrze jest także zapoznać się z możliwościami aplikacji mobilnej, która umożliwia dostęp do środków finansowych w dowolnym miejscu i czasie,
  • dodatkowe usługi – wiele banków oferuje pakiet ubezpieczeń, uczestnictwo w programie lojalnościowym albo konto w obcej walucie. Warto również na to zwrócić uwagę przy zakładaniu konta bankowego,
  • promocje za otwarcie konta – wiele banków, aby zachęcić nowych klientów do założenia konta bankowego oferuje atrakcyjne promocje na start. Czasami jest to zwrot pieniędzy za zakupy dokonywane kartą, a w niektórych przypadkach nagrody rzeczowe lub premia gotówkowa.

Dlaczego warto zdefiniować swoje potrzeby przy otwieraniu konta bankowego?

Zanim zdecydujemy się na otwarcie rachunku w banku, dobrze jest dokładnie zastanowić się nad tym, do czego konto jest nam potrzebne. W większości przypadków jest niezbędne do tego, aby otrzymywać wynagrodzenie za pracę, ponieważ wypłacanie pensji przelewem na konto stało się już standardem.

Kolejnym powodem może być ułatwienie sobie życia, ponieważ posiadając kartę do konta bankowego, można z niej korzystać praktycznie wszędzie. Nie ma więc sensu nosić ze sobą dużej ilości gotówki, gdyż nawet w małym warzywniaku zapłacimy kartą.

Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań to kolejny powód, dla którego wiele osób decyduje się na założenie konta bankowego https://rachunekwbanku.pl/konta-bankowe/. Można za pomocą telefonu lub komputera wykonywać przelewy, płacić za zakupy oraz na bieżąco sprawdzać stan konta. Wiele osób więc decyduje się na założenie rachunku osobistego, aby oszczędzać czas i ułatwić sobie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *