Jak zmienić adres MAC karty sieciowej

Jak zmienić adres MAC karty sieciowej.

Jeśli zmieniliśmy kartę sieciową i nasz dostawca internetu nie zaktualizował naszego adresu MAC, możemy przypisać stary adres MAC naszej nowej karcie. Zmiana adresu MAC może przydać nam się także, do anonimowego surfowania w sieci, czy hakingu. W tym poradniku przedstawimy jedynie sposób jak zmienić adres MAC w systemach Windows.

1. Logujemy się na konto z uprawnieniami administratora do systemu Windows.

2. Klikamy w Start następnie prawym przyciskiem myszy klikamy w Komputer (w Windows XP – Mój Komputer) i z menu wybieramy Właściwości.

3a. Windows Vista, 7: W nowo otwartym oknie klikamy w Menedżer urządzeń.
3b. Windows XP: Przechodzimy na zakładkę Sprzęt i klikamy w Menedżer urządzeń.

4. Odnajdujemy teraz nazwę naszej karty, dla której chcielibyśmy zmienić jej adres MAC i klikając na niej prawym przyciskiem myszy – wybieramy z menu Właściwości.

5. Przechodzimy do zakładki Zaawansowane. Klikamy w Adres sieciowy i w pustym polu Wartość (lub polu zapełnionym zerami) podajemy nasz nowy adres MAC składający się tylko z liczb 0-9 i liter a-f (pomijamy znak „-”). Klikamy OK, nasz adres MAC uległ zmianie.

Aby przywrócić nasz adres mac na rzeczywisty wykonujemy powyższe kroki, z tą różnicą, że w zakładce Zaawansowane klikamy w Nieobecna przy właściwości Adres sieciowy.

Jak sprawdzić adres MAC?
1. Windows XP: klikamy w Start a następnie Uruchom.. i wpisujemy polecenie cmd.exe
Windows Vista, 7: klikamy w menu start i w pasku wyszukiwania wpisujemy polecenie cmd.exe

2. W konsoli wpisujemy polecenie getmac i naciskamy klawisz Enter – zostaną nam wyświetlone adresy sieciowe naszych kart. Kolejność adresów jest taka sama jak w widoku Menedżera Urządzeń. Możemy także użyć polecenie ipconfig/all – wtenczas zostaną nam wyświetlone szczegółowe informacje dotyczące połączenia, nazwy karty sieciowej oraz jej adresu MAC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *