Jak zwiększyć zarobek z reklam Google AdSense?

Jak zwiększyć zarobek z reklam Google AdSense?

Kiedyś przeczytałem na forum PIO, że Google jest Bogiem dla webmastera, a jeżeli nie jest – być powinno. W związku z tym należy mu ufać bezgranicznie, oraz wypełniać jego wolę. Jakby to kontrowersyjnie nie brzmiało, choć to tylko oczywiście przenośnia, przekonałem się ostatnio o prawdziwości tego twierdzenia.

Wiadomość od Google

Ci z Was którzy uczestniczą w programie AdSense z pewnością wiedzą że co jakiś czas Zespół ds. optymalizacji Google wysyła do nas wiadomości. Na początku kilka razy je czytałem, ale w nigdy nie przywiązywałem do nich większej uwagi. Jednak we wrześniu tego roku, po zalogowaniu się do panelu AdSense, całkiem bezwiednie, może nawet bezmyślnie kliknąłem na najnowszą wiadomość pt.:
Jak możesz zwiększyć dochody ze swojej strony … z AdSense.
Oto jej treść.

Dostosowanie jednostek reklamowych GAdS

Pomyślałem sobie „Czemu nie?” Zmieniłem połowę jednostek reklam 200×200 na 300×250.
Dlaczego połowę? Ponieważ tak mam skonstruowany serwis, że mam dwa inkludowane nagłówki i stopki dla dwóch różnych części mojego serwisu. Poza tym myślałem że być może będzie to zbyt nachalna zmiana dla moich gości, więc postanowiłem przetestować ją na części serwisu.

Efekt zmian jednostek reklamowych

Po kilkunastu dniach postanowiłem sprawdzić efekt tej zmiany. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy zorientowałem się, że moje zarobki wzrosły w tym okresie o ok. 40%! Z wielkim rogalem na ustach przystąpiłem do dostosowania pozostałej części mojego serwisu do sugerowanych przez Google zmian. Po kilku minutach miałem już dwie jednostki 300×250 (dla każdej inny kanał, tak żeby było łatwiej je śledzić):

dwie jednostki reklam

Dzisiaj mogę tylko stwierdzić że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”, bowiem już w październiku, moje zarobki wzrosły o ok. 100%. W tym okresie ilość wyświetleń reklam się nie zwiększyła (niebieska linia), za to zarobek (linia zielona) znacznie. Obrazuje to poniższy zrzut (kliknij aby powiększyć):

wykres przychodów

Podsumowanie

Podsumowanie będzie bardzo krótkie, bo i wnioski nasuwają się same:
Google jest Bogiem dla webmastera, a jeżeli nie jest – być powinno.

Polecam również artykuły dotyczące zwiększenia zarobku z reklam:
– Testowanie najlepszego miejsca na reklamy, czyli jak za pomocą kilku kanałów i kilku linijek kodu php – wybrać najlepsze miejsce na jednostki reklam AdSense.
– Jak wybrać najlepszy kolor reklam, czyli jak za pomocą kilku kanałów i kilku linijek kodu php – wybrać najbardziej odpowiedni kolor jednostek reklam AdSense.

* Jako że regulamin Google AdSense zabrania ujawniania wysokości zarobków – wszelkie dane mogące naruszyć ten punkt regulaminu – umyślnie i z premedytacją zatarłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *