Ranking Onet Boksy – Ranking haseł Wirtualnej Polski

Ranking Onet Boksy
Polska wyszukiwarka Onet również udostępnia ranking słów kluczowych. Jest to typowy ranking, bez żadnych dodatkowych narzędzi.

W chwili pisania w rankingu było około 10000 pozycji. Nie jest to duża liczba, niemniej jednak można z tego rozwiązania korzystać, aby uzupełnić lub sprawdzić swoją listę słów kluczowych.

Ranking Onetu ignoruje polskie znaki diakrytyczne i niezależnie od tego, w jaki sposób wpiszesz dane słowo do wyszukiwarki, rezultat będzie taki sam. Wyniki przedstawiają wszystkie frazy zawierające w sobie dane słowo. Dopasowanie nie jest dokładne, więc jeżeli wyszukujemy na przykład słowo „astronom”, to otrzymamy różne wyniki. Otrzymane wyniki są posortowane według liczby zapytań.

Ranking haseł Wirtualnej Polski
Serwis Wirtualna Polska udostępnia dwa rankingi haseł wyszukiwanych: Ostatnie zapytania i Najpopularniejsze zapytania. Oba narzędzia opisaliśmy w kolejnych podpunktach.

Ostatnie zapytania
Ranking ostatnich zapytań jest przedstawiony w postaci tabeli z przesuwającymi się z góry na dół zapytaniami, które ostatnio zostały zadane (rysunek 4.8). Narzędzie to okazuje się bardzo przydatne do tego, aby dowiedzieć się, co aktualnie interesuje internautów. Dzięki analizie czasowych zainteresowań internautów możemy szybko reagować i poruszać na stronie chwytliwe tematy, oczywiście pod warunkiem że w jakiś sposób są z nią powiązane. Działanie takie pozwala na zwiększenie ruchu i pozyskanie nowych odwiedzin.

Biorąc pod uwagę wyniki zwracane przez narzędzie Wirtualnej Polski, warto pamiętać, że lista nie przestawia wszystkich zapytań kierowanych do wyszukiwarki.
Ranking ostatnich zapytań Wirtualnej Polski jest dostępny pod adresem http://szukaj.wp.pl/zapytania. html.
Najpopularniejsze zapytania
Ranking najpopularniejszych zapytań Wirtualnej Polski rozpoczyna się zawsze krótkim artykułem omawiającym trendy w wyszukiwanych frazach w ciągu ostatniego tygodnia. Czołowe miejsce w poprzedzającym tygodniu zajął ślub Kasi Cichopek.

Poniżej artykułu znajduje się tabelka zawierająca najpopularniejsze zapytania, podzielona na liczne kategorie. Domyślnie pojawiają się wyniki z poprzedzającego tygodnia, ale istnieje możliwość przejrzenia archiwalnych wyników. Przy każdej frazie po prawej stronie znajduje się strzałka w górę lub w dół bądź znak minusa. Strzałka w górę oznacza, że popularność danego hasła wzrosła, a strzałka w dół, że spadła. Minus oznacza brak zmian. Przy strzałkach jest również liczba wskazująca, o ile miejsc fraza awansowała lub spadła w rankingu.
Omawiany ranking jest bardzo przydatny do analizy tendencji wyszukiwania i jej zmian w ciągu roku.